مانیسمان آتشخور

یکی دیگر از انواع لوله مانیسمان ها مانیسمان آتشخور می باشد. به لوله هایی که جنس آلیاژ آنها به شکلی است که توانایی عبور مایع یا گاز در درجه حرارتهای بالا را دارند لوله های آتشخوار گفته می شود.اگر لوله های آتشخوار نیازی به جوشکاری داشته باشند عملیات حرارتی بعد از جوشکاری بایستی در درجه حرارت ۵۲۰ تا ۶۰۰ درجه سانتی گراد و به مدت حداقل ۱۵ دقیقه انجام گیرد.

مانیسمان آتشخور

درجه حرارت در لوله های آتشخوار ۴۵۰ درجه سانتی گراد و فشار مایع به ۳۲ اتمسفر برای لوله های با قطر ۶۴ میلیمتر به بالا و حداقل ۸۰ اتمسفر برای لوله های با قطر کمتر از آن می رسد.

از لوله های آتشخوار برای ساخت دیگ بخار ،مبدل حرارتی برای منابع تحت فشار و هر جا که فشار و حرارت با هم توام شود استفاده می شود.

مانیسمان چیست؟

این لوله ها که در واقع “کربن استیل” هم نامیده می شوند، از جمله لوله های پر کاربرد فولادی در صنعت می باشند که، در انواع مختلف از جمله، مانیسمان و درزدار در انواع رده های ۱۰، ۲۰، ۳۰، ۴۰، ۸۰، ۱۶۰ تولید می شوند که، در صنایع مختلفی من جمله، تولیدات صنعتی و ساختمانی، نفت، گاز، پتروشیمی و دیگر صنایع مرتبط مورد استفاده قرار گرفته می شوند.

رده های مختلف لوله های مانیسمان، بسته به محل مصرف و حجم و چگونگی پروژه، میتوانند دارای ضخامت ها و متراژهای خاصی نیز باشند.

ابعاد این لوله ها از ۶ الی ۱۲ متر متغیر هستند. از جمله کشورهای سازنده لوله های مانیسمان، به کشورهایی مانند: ایران، چین، روسیه، اسپانیا، اکراین و آلمان می توانیم اشاره کنیم.

مجموعه فولاد بازار با ارائه انواع لوله های کربن استیل در انواع مانیسمان، درزدار، اسپیرال و درز مخفی در سایزها و اندازه های مختلف، در خدمت شما مشتریان عزیز می باشد.

لوله مانیسمان آتشخور