ورق استیل مونل

ورق استیل مونل عرضه کنندہ لوازم استنلس ورق استیل و کربن استیل ( نفت، گاز، بخار ) و تجهیزات پالایشگاهی ( الکترونیک ، نیو ماتیکات ) می باشد.

ورق استیل مونل

ورق استیل مونل یکی از انواع ورق استیل است که از آلیاژ مونل ساخته شده است.

آلیاژ ماده ای است که از ترکیب شدن چند عنصر ساخته می شود.ماده تولید شده دارای خواص متفاوت با عناصر سازنده آن می باشد. می توان گفت مونل در برار سایر مواد هم رتبه خود دارای قیمت بیشتری است.

در نتیجه ورق استیل مونـل ساخته شده از آن نیز به نسبت گران قیمت می باشد. علت گران بودن ورق مونـل ، نحوه ساخت مونل و موادی است که در ترکیب آن به کار رفته است.

ورق مونل و ساختار آن

آلیاژ مونل از اضافه کردن چندین عنصر به فولاد ساخته شده است و از ماده حاصل در ساخت ورق مونل و دیگر محصولات مانند میلگرد مونل استفاده شده است.

ورق مونـل دارای عناصر نیکل به مقدار زیاد، مس و آهن، منگنز، کربن، سیلیس به مقدار کم می باشد. هر یک از این مواد ویژگی را در ورق مونل ایجاد کرده اند. که به بررسی آن می پردازیم.

ورق استیل مونـل و کاربرد آن

ورق استیل مونـل در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.  یکی از مصارف اصلی این محصول در صنایع دریایی می باشد.

چون این صنعت با آب در ارتباط مستقیم می باشد نیاز به ماده ای دارد که این نیاز را پاسخگو باشد. مونل به دلیل ویژگی ضد زنگ بون آن می تواند ماده ای مناسب باشد.

ساخت وسایل حمل کننده و ذخیره سازی مایع مثل تانکر نیز از دیگر موارد استفاده از ورق مونل می باشد.

از دیگر موارد استفاده ورق استیل مونل ساخت قطعه های مرتبط با کار جوشکاری و همچنین برخی از ماشین آلات مورد استفاده در صنایع می باشد.

ورق استیل مونل